Sela: ASH ishte katalizatori që në vitin 2017 ndaloi forcat pro ruse dhe mundësoi anëtarësimin e vendit në NATO

Sela për një emision në MCN TV ka theksuar se një gjë është e sigurt se duke pasur parasyshë brishtësinë që ka Ballkani.

“Këto protesta mund të jenë nxitur nga ndjenjat që kanë maqedonasit në raport me kompromisin që duhet bëhet me Bullgarinë si dhe nuk kam pikën e dyshimit se element rus mund të shfrytëzojnë këto protesta për të realizuar qëllimin e oibjektiva të tyre që të përhapin konfliktin nga kriza Rusi Ukrainë të zhvillohet në një dimension tjetët këtu në Ballkan”, tha Sela përcjellë Top24.

VIDEO:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu