Sela mesazh të veçantë për Tetovarët: Sa herë që shqiptaria pati halle ju i dolët për zot këtij kombi, dilni për zot edhe rinisë Jepni Zë ardhmërisë

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela në kuadër të kampanjës parazgjedhore për zgjedhjet e parakohshme lolake për anëtarë të këshillit komunal u është drejtuar me një video mesazh qytetarëve të Tetovës duke i quajtur heronj të pamposhtur të shqiptarisë.

“Të dashur Tetovarë, sa herë që kemi lënguar si popull keni qenë ju ato që i keni ndalë për zot pragut të shtëpisë, tokës së gjyshrëve, keni qenë shpëtimtarë të vërtetë të shqiptarëve në këto troje. Tetova përsëri ndodhet para një sfide, që janë zgjedhjet lokale të 20 gushtit, që për hirë të së vërtetës janë më shumë se zgjedhje lokale. Janë më shumë se lokale sepse vetëTetova është më shumë se një komunë, është më shumë se një qytet, është kryeqendra jonë, është vëndi ku përcaktohet e ardhmja e shqiptarëve në maqedonine veriut. Këtu në Tetovë u jepet fuqi proceseve politike, këtu në Tetovë ndërtohet ardhmëria jonë. Andaj të dashur Tetovarë dhe Tetovare, jepi Zë rinisë jepi fuqi Aleancës kthe shpresën fuqizo shqiptarët”, tha kryetari i ASH-së, Ziadin Sela përcjellë Top24.

VIDEO:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu