Selmani: Sjellja e papërgjegjshme e Bullgarisë ndaj Maqedonisë prek edhe Shqipërinë

Duke komentuar mosmarrëveshjen me Bullgarinë, ish-politikani Imer Selmani, sonte në “Click Plus” në TV21 tha se sjellja e papërgjegjshme e Bullgarisë prek edhe Shqipërinë, qytetarët e së cilës po vuajnë dhe vendi nuk mund të fillojë negociatat për shkak të vetos për Maqedoninë.

Nuk e di nëse Bullgaria ka para, ndoshta nuk ka para pasi shumë vende janë prekur nga kriza për shkak të çmimit të lartë të energjisë. Ata kanë më pak të ardhura se buxheti, ndoshta nuk kanë para. Le të punojmë për veten tonë, të funksionojmë si shoqëri, të vazhdojmë të bëjmë reforma.

Sjellja e Bullgarisë nuk prek vetëm vendin tonë, por edhe Shqipërinë. Sjellja e tyre e papërgjegjshme, e kam fjalën për politikanët, thjesht lë pasoja të qëndrueshme në popullin bullgar, në popullin maqedonas dhe në popullin shqiptar”– tha Selmani.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu