Serbia shoveniste po kënaqet me Avdijajn, po e kërkon edhe një tjetër në Kosovë!

Turp, në vend të flamurit të Kosovës, ju vendosni flamurin e Serbisë”, komenton një komentues shqiptar, – shkruan me shqetësim një farë mediumi serb “Kurir”.
I vetmi shtet në botë që humbjet i feston është Serbia! Merre mend aq shumë merren me basketbollistin Deni Avdijajn, që e ka prejardhje nga Kosova, duke u lavdëruar se ai e ka vënë përsëri Flamurin e Serbisë. Askënd nuk e çuditë veprimi i Deni Avdijajt, sepse ashtu ka menduar dhe mendon edhe babai i tij, Zuferi. E para, ai nuk është shqiptar por i takon kombësisë gorane.

Serbia po e kërkon edhe një Avdijaj tjetër në Kosovë apo me prejardhje, që të thotë Kosova është në Serbi! Kjo është qesharake dhe e turpshme për një vend si Serbia që krejt bota e ka dënuar për krime të luftës.“Deni Avdija tërhoqi shumë vëmendje nga drafti, si për shkak të pritjeve të mëdha në Washington ashtu edhe për shkak të theksimit të origjinës së tij nga Serbia. Kjo është pikërisht ajo që shqetësoi një shqiptar i cili mendon pse Deni nuk e vendosi flamurin e Kosovës në vend të atij serb”, shkarravit ky medium.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu