Sërbov: Kam frikë se “Ballkani i Hapur” mund të jetë destinacioni ynë përfundimtar për në BE

Për anët negative dhe pozitive të “Ballkanit të Hapur” po debatohet me analistët Ivo Djordjevic dhe Nikola Srbov, të cilët sonte janë të ftuar në studion e TV21.

Sërbov thotë se frika e tij e vetme është se ky nuk është “maksimumi” për Maqedoninë në integrimin në BE.

Kam frikë se nuk do të mbetemi në këtë rreth vicioz dhe se ‘Ballkani i Hapur’ mund të jetë destinacioni ynë përfundimtar drejt BE-së,” tha Sërbov.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu