SHBA i jep Kosovës 7 dronë specialë për të luftuar krimin

Policia e Kosovës nga sot do të ketë shtatë dronë specialë për të luftuar krimin.

Në një konferencë për media, është bërë nënshkrimi i pranim-dorëzimit të donacionit me dronë për Policinë e Kosovës dhe Inspektoratin Policor të Kosovës.

Në këtë ngjarje kanë marrë pjesë drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës kolonel, Gazmend Hoxha si dhe ambasadori i amerikan, Jeffrey Hovenier.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu