Shkupi renditet qyteti i shtatë në botë për nga ndotja e ajrit

Shkupi bashkërisht me Sarajevën, Sofjen dhe Beogradin gjenden në mesin e qyteteve më të ndotura në botë.

Sipas ‘Airvisual’, qyteti më i ndotur është Bishkek që ndodhet në Kirgistan ndërsa menjëherë pas tij vinë Sarajeva, Delhi, Sofja Lahore dhe Beogradi, transmeton KOHA.

Shkupi ndodhet në vendin shtatë për nga ndotja e ajrit dhe vazhdimisht ndodhet në krye të listës.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu