Shpërthejnë pakënaqësitë në BDI pas koalicionit me Menduh Thaçin (FOTO)

Reagime të shumta ka shkaktuar koalicioni i djeshëm i nënshkuar mes 4 partive, gjegjësisht mes BDI dhe PDSH, deri dje rival politik.

Më të zëshëm për arritjen e kësaj marrëveshje kanë qenë vetë aktivistët partiak të të dyja palëve por të ashpër kanë qenë ata të BDI-së duke përfshirë edhe figura kyçe të kësaj partie.

Në vazhdim ua sjellim reagimin e ish kandidatit për kryetar komune nga rradhët e kësaj partie në Zhelinë, Islam Xheladini por edhe të aktivistivë tjerë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu