Shpërthimi tragjik në Stamboll, këngëtari nga Kosova lajmërohet nga vendi i ngjarjes (VIDEO)

Këngëtari, Shpat Deda, po qëndron në Stamboll, aty ku pasdite ndodhi një shpërthim i fuqishëm, duke lënë dhjetëra persona të vrarë e të plagosur.

Ai ka publikuar një video në Twitter menjëherë pas shpërthimit, duke shkruar:

“Po ndodh tani në Taksim në Stamboll përballë hotelit ku po qëndroj. Një bombë u dëgjua më herët dhe ka raportime për njerëz të plagosur dhe/ose të vdekur”, ka shkruar Deda.

VIDEO:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu