Shqipëria ka një fenomen në peshëngritje, Ertjan Kofsha siguron 3 medalja ari në Kampionatin Europian U-17 në Poloni

Shqipëria gjithmonë në historinë e saj ka prodhuruar kampionë në sportin e peshëngritjen si në asnjë disiplinë tjetër. Tanimë në skenë po del një tjetër fenomen që ka çuar në peshë zemrat e të gjithë shqiptarëve dhe na mbush me plot besim se përpos të shkuarës dhe të tashmes dhe e ardhmja e Shqipërisë në peshëngritje është e ndritur.

Artjan Kofsha, është ylli i ri shqiptar i cili ka siguruar plot 3 medalje ari në Kampionatin Europian U-17 të zhvilluar në Poloni.

Kofsha është pjesë e ekipet të peshëngritjes së Shtërmenit dhe stërvitet nga profesori Leonard Toska.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu