Si dukeshin këto vende, para dhe pas fatkeqësisë, imazhe që zbulojnë shkatërrimet e tërmetit në Turqi

Të paktën 4900 njerëz kanë vdekur si pasojë e tërmeteve shkatërruese në Turqi dhe Siri. Dhe ndikimi i kësaj fatkeqësie – kur bëhet fjalë për dëme materiale – është zbuluar në një seri fotografish.

Infrastruktura jetike, shtëpitë e njerëzve dhe monumentet me rëndësi të madhe kulturore u shkatërruan të gjitha brenda pak minutash nga tërmeti fillestar me magnitudë 7.8.

Edhe dëme të tjera janë shkaktuar nga një seri pasgoditjesh të forta, me zyrtarët që thonë se numri i ndërtesave të rrafshuara nga lëkundjet është në mijëra.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu