Skandal! Përleshje të dhunshme në Kuvendin e Malit të Zi, deputetët bllokojnë seancën plenare (VIDEO)

Parlamenti i Malit të Zi është përfshirë nga kaosi dhe përplasje mes deputetëve. Gjatë seancës së sotme, deputeti i DPS-së, Oskar Hutter, ka akuzuar kryeparlamentarin Andrija Mandiç se nuk ka treguar respekt dhe se ka përçuar mesazhe që nxisin përçarjen.

Deputetët e partisë “Për të ardhmen e Malit të Zi”, u vendosën në foltoren e Kuvendit, duke penguar në këtë mënyrë edhe punën në seancë. Ndërsa jashtë Kuvendit, qytetarët ishin mbledhur në shenjë proteste ndaj kryetarit të Kuvendit të Malit të Zi, Andreja Mandiç.

VIDEO


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu