“Skenë krimi”, Prokuroria dhe policia “zbarkojnë” në sallën e Kuvendit

Seanca e sotme parlamentare e cila ishte parashikuar të ishte një seancë maratonë ku do diskutohej buxheti, zgjati vetëm 5 minuta.

Kjo pasi, deputetët të opozitës, ndezën flakadanë dhe tymuese në Kuvend, duke bërë që karriget të përfshiheshin nga flakët.

Kjo ka bërë që një ekip i Prokurorisë së Tiranës “të zbarkojë” në sallën e Kuvendit për të parë elementët që shkaktuan zjarrvënien si dhe kamerat e sigurisë.

E pranishme në Kuvend është edhe policia, për shkak të situatës së krijuar me tymueset. Specialisti i Hetimit të Krimeve nga Komisariati nr.1, specialistë të Krimit nga Drejtoria vendore e Policisë dhe ekspertë kriminalist, po kryejnë veprime në sallën e Kuvendit.

Një nga flakadanët u hodh në drejtim të kryeministrit, por Garda arriti ta bllokonte.

Flamur Noka u përjashtua nga kryetarja Lindita Nikolla, ndërsa projekt-buxheti u miratua në parim me 73 vota pro.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu