Snopçe: BDI dhe LSDM ikin nga e vërteta për tragjedinë në Bullgari dhe në spitalin e Tetovës

Deputetët nga LSDM-së dhe BDI-së sot nuk u paraqitën në seancën e Komisionit Parlamentar për Mbrojtje të të Drejtave të Qytetarëve. Në Komision duhej të diskutohej për rastin e aksidentit të autobusit të “Besa Trans”-it dhe zjarri në Spitalin e Tetovës.

Kryetari i këtij komisioni, deputeti i ASH-së, Halil Snopçe, tha se deputetët e shumicës nuk dëshirojnë që të diskutohet për të vërtetën e këtyre tragjedive.

Në videon më poshtë mund të ndiqni prononcimin e deputetit opozitar Halil Snopçe.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu