Sondazhet online, Albin Kurti kryeson edhe në faqen e Ibrahim Rrugovës (FOTO)

Sfida mes Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit, po konsiderohet si përballja më e fortë ndërmjet subjekteve politike, për postin e kryeministrit të Kosovës, njofton InfoShqip.com

Për këtë përballje janë realizuar qindra sondazhe online. Albin Kurti dhe Vjosa Osmani së fundmi, kanë qenë në sondazh në faqen e Ibrahim Rugovës ‘Dr.Ibrahim Rugova – Na Mungon’, një nga faqet shumë të afërrta të LDK-së po jo faqe zyrtare e të ndjerit Rugova.

Në këtë sondazh kanë marrë pjesë 9.000 votues dhe ka kryesuar Albin Kurti me 59% të votave ndërkohë Vjosa Osmani ka mbledhur 41% të votave./InfoShqip.com

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu