Stoltenberg jep lajmin e mirë pas votës së Hungarisë: Suedia do bëhet aleati i 32-të i NATO-s

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, e ka mirëpritur votën e parlamentit hungarez, për të qenit pro anëtarësimit të Suedisë në NATO. Ai thotë se meqë të gjitha vendet e kanë miratuar një kërkesë të tillë, Suedia do të bëhet aleati i 32-të i NATO-s.

”Unë e mirëpres votën e parlamentit hungarez për ratifikimin e anëtarësimit të # Suedisë në NATO. Tani që të gjithë aleatët kanë miratuar, Suedia do të bëhet Aleati i 32-të #NATO. Anëtarësimi i Suedisë do të na bëjë të gjithëve më të fortë dhe më të sigurt”.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu