Sulmi i ushtarëve shqiptarë nga rusët në Gramsh, reagon për herë të parë ambasadorja Yuri Kim, jep mesazhin e fortë

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka bërë të ditur se ditën e sotme ka folur me ministrin e Mbrojtjes Niko Peleshi dhe me Shefin e Shtabit të Përgjithshëm, Gjeneral Brigade Arben Kingjin rreth incidentit që ndodhi mbrëmjen e së shtunës në Uzinën e Përpunimit të Armëve në Gramsh.

Reagimi i ambasadores Kim:

“Unë fola me ministrin e Mbrojtjes Niko Peleshin dhe Shefi i Mbrojtjes Gjeneral Kingji uron shërim të shpejtë 2 ushtarëve të plagosur mbrëmë duke mbrojtur objektin ushtarak. Ne qëndrojmë me aleatin tonë pasi autoritetet hetojnë plotësisht për të përcaktuar faktet dhe për të mbajtur përgjegjës përgjegjësit.”-shprehet Yuri Kim.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu