Sulmi në tubacionet e Nord Stream, Britania dërgon anijen e Marinës Mbretërore

Një anije e Marinës Mbretërore Britanike është dërguar në Detin e Veriut pas sabotimit të dyshuar javën e kaluar në tubacionet e gazit Nord Stream. Ministria e Mbrojtjes e Britanisë tha se anija po punonte me marinën norvegjeze për të siguruar ata që punojnë pranë tubacioneve të gazit, shkruan SkyNews.

Vendet evropiane besojnë se dëmtimi i tubacioneve nën Detin Baltik mund të ishte shkaktuar vetëm nga një sulm, me Rusinë të dyshuar.

Kremlini ka mohuar se ishte përgjegjës dhe në vend të kësaj e drejtoi gishtin nga Perëndimi.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu