Sveçla: Asnjë polic që ka zhveshur uniformën s’mund të kthehet

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka deklaruar se asnjë nga ish-policët që zhveshën uniformat e policisë në veri, nuk do të mund të kthehen në vendin e punës.

Sveçla në RTK tha se ndonjë që është nën moshën 30 vjeç dhe nuk ka të kaluar kriminale mund të jetë pjesë e konkurseve për polic, por në asnjë mënyrë ata që kanë të kaluar kriminale.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu