Tabanovc, pritje të gjata për hyrje në Maqedoni gati 1 orë

Sot në vendkalimin kufitar Tabanoc për hyrje në Maqedoni pritet rreth 40-60 minuta, ndërsa në vendkalimin Bogorodicë për dalje nga vendi pritet rreth 30 minuta, njoftoi Lidhja Auto-moto e Maqedonisë.

Në vendkalimet tjera kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

Nga LAMM thonë se komunikacioni në vend po zhvillohet pandërprerë dhe rrugë të thata.

Nga atje shtojnë se komunikacioni jashtë mjediseve urbane po zhvillohet me intensitet të moderuar.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu