Ballina Etiketimet Aktuale

Etiketim: aktuale

OBRM-PDUKM shënoi 27 vjetorin e themelimit, premtoi mbështetje edhe për shqiptarët

OBRM-PDUKM ditën e djeshme festoi 27 vjetorin e themelimit të saj si parti politike dhe 124 vjetorin nga themelimi i Organizatës. Para anëtarëve të kësaj...

Dika nuk është më në RDK, lamtumirë politikës

Ish-zëdhënësi i RDK, Artan Dika, një nga mjekët e njohur në Klinikat e Shkupit që i ishte bashkuar RDK në ciklet e parafundit zgjedhore,...

A do të rimëkëmbet ekonomia e Maqedonisë?

Të gjithë pajtohen se kriza e cila e arriti nivelin më të lartë në çerekun e parë, e ngadalësoi ekonominë shumë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Qeveria...

Zaev paralajmëron qëndrim neutral në raport me anëtarësimin e Kosovës në...

Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare thonë se Maqedonia në asnjë mënyrë nuk guxon të mbaj qëndrim neutral në raport me Kosovën, ashtu siç ka theksuar...

Lajmet e fundit