Ballina Etiketimet Amerika

Etiketim: amerika

Në Lindje të Mesme tani komandon Rusia, jo SHBA

Pavarësisht nga ajo që kishin parashikuar udhëheqësit perëndimorë, Rusia hyn në vitin e ri si një nga lojtarët kryesorë në skenën ndërkombëtare, shkruan “The...

Kerry dhe CIA kërkojnë falje nga Turqia

Pasi pretendimet e Sekretarit Amerikan të Shtetit John Kerry dhe Informacionit Sekret të këtij vendi CIA në formën “tregti nafte me DAESH-in” dolën të...

Amerika nuk mund ti shpallë luftë islamit, do kishte pasoja të...

Barack Obama ka deklaruar në fjalimin e tij të fundit mbi sigurinë kombëtare, se Amerika nuk mund ti shpalle lufte islamit, sepse kjo do...

Clinton: Donald Trump është presidenti ynë, duhet t’i shkojmë pas

Kandidatja demokrate për presidente të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Hillary Clinton, ka folur ëpr herë të parë pas humbjes së saj nga kundërkandidati...

Lajmet e fundit