Ballina Etiketimet Bashkimi europian

Etiketim: bashkimi europian

Cilat do të jenë vërejtjet e KE-së për Maqedoninë (VIDEO)

Analisti Risto Nikovksi mbrëmë në emisionin Clikc Plus deklaroi se nuk ekziston arsye tjetër për ngecjen e Maqedonisë në proceset euroatlantike, përveç siç thotë,...

A do e marri Maqedonisë datën për fillimin e bisedimeve për...

Maqedonia është në pritje të një date për fillimin e bisedimeve për anëtarësimin në Bashkimin Europian. Sipas burimeve jozyrtare për "24Vesti", nëse nuk do të...

BE i kërkon Serbisë të përmirësojë raportet me Prishtinën

Bashkimi Europian, e ka inkurajuar Serbinë që të rritë reformat kyçe në fusha si drejtësia, lufta kundër korrupsionit dhe krimi i organizuar, liria e...

Kushte të reja për anëtarët e ardhshëm të BE-së? (VIDEO)

Dalja e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian do të ndikojnë në procesin e zgjerimin të Bashkimit Evropian, konsideron ambasadori sllovak në Maqedoni Martin...

Shpërbërja e BE-së është “ndoshta e pakthyeshme”. “Profecia” e Xhorxh Sorosit

Bashkimi Evropian ka “pushuar së kënaquri nevojat dhe aspiratat e qytetarëve të vet”, ka thënë Xhorxh Soros, duke u bërë thirrje qytetarëve, të “bashkohen...

BE ndau 5 milion euro për mediat, sa për qind e...

Bashkimi Evropian ka ndarë pesë milionë euro vitin e kaluar përmes granteve të ndryshme, ndërsa më së tepërmi përmes Instrumentit për ndihmë përqasëse (IPA)...

Ja çfarё kёrkojnё Merkel dhe Hollande

Gjermania dhe Franca kёrkojnё nga samiti i BE-sё nё Bratislavё njё plan tё qartё pёr tё ardhmen e unionit. Pikёrёndesё duhet tё jetё siguria....

Lajmet e fundit