Ballina Etiketimet Brukseli

Etiketim: brukseli

Xhaferi nga Brukseli për mediat serbe: Ja pse e mbaj flamurin...

Kryetari i ri i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi ka sqaruar për mediat serbe dhe maqedonase pse flamuri shqiptar gjendet në zyrën e tij. Ai...

Kjo është porosia e Brukselit për Ivanovin

BE–ja pas mosarritjes së marrëveshjes për formimin e qeverisë mes VMRO-DPMNE-së si parti fituese në zgjedhjet e fundit dhe BDI-së, bëri të ditur se...

Kosova njofton Brukselin për pritjet e gjata në kufi me Serbinë

Arsyeja e krijimit të kolonave të gjata në vendkalimet kufitare në mes Serbisë dhe Kosovës, është faktori njeri, thotë ministri i Diasporës, Valon Murati. Me...