Ballina Etiketimet Bushati

Etiketim: bushati

Bushati uron Dimitrovin: Pres bashkëpunim të vazhdueshëm

Minsitri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Ditmir Bushati me rastin e zgjedhjes së Nikolla Dimitrovit si ministër i Jashtëm i Maqedonisë, ka uruar...

Bushati i replikon Popovskit

“Barazia, liria dhe demokracia, si 3 elementë themelorë të Marrëveshjes së Ohrit nuk janë zbatuar në mënyrën e duhur, çfarë të lë një përshtypje...

Maqedonasit nga Shqipëria kritikojnë Bushatin pse i quajti sllavo-maqedonë.

Maqedonasit nga Shqipëria ashpër kanë reaguar në deklaratën e ministrit të jashtëm shqiptarë Ditmir Bushati ku maqedonasit i ka quajtur sllavomaqedonas, informon Zhurnal. Shoqata maqedonase...

Bushati reagon për sulmin terrorist në Stamboll

Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati ka reaguar në lidhje me sulmin në Stamboll, raporton Anadolu Agency (AA). "I tronditur nga sulmi...

Zv/ministri grek rindez tensionet me Shqipërinë, Bushati i përgjigjet me diplomaci

Në një intervistë për televizionin grek “Star”, zv/ministri i Mbrojtjes i Greqisë, Dimitris Vitsa, reagoi lidhur me kërcënimin e presidentit turk Erdogan se do...

Bushati: Çështja çame nuk zgjidhet me kërcënime, por mbi parime ndërkombëtare

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati gjatë një konference për shtyp me homologun e tij ukrainas, Pavlo Klimkin, i cili gjendet për një vizitë zyrtare...

Lajmet e fundit