Ballina Etiketimet Cia

Etiketim: cia

Raporti sekret i CIA’s: Si i frikoheshin serbët shtimit të shqiptarëve

Shërbimi sekret amerikan CIA së fundi ka publikuar rreth 13 milionë faqe, dokumente që më parë kishin qenë të klasifikuara si Top Sekret. Në...

CIA, zbulon xehet me uranium në afërsi të Manastirit (FOTO)

Xehet më të pasura me uranium në ish-Jugosllavi konsiderohen se gjenden në kufirin mes Maqedonisë dhe Greqisë, në malet në jug të qytetit të...

Deklarata bombë: CIA po përpiqet të vrasë Trump para se të...

Një deklaratë shokuese është bërë nga një teoricien konspirativ, i cili thotë se Shërbimi Inteligjent amenrikan po përpiqet që të vrasë Donald Trump. Lajmi bëhet...

Kerry dhe CIA kërkojnë falje nga Turqia

Pasi pretendimet e Sekretarit Amerikan të Shtetit John Kerry dhe Informacionit Sekret të këtij vendi CIA në formën “tregti nafte me DAESH-in” dolën të...

CIA zyrtarisht: Rusia punoi në zgjedhjen e Trumpit president, republikanët tash...

E përditshmja Washington Post raporton se Agjencia Amerikane e Inteligjencës-CIA ka përfunduar hetimet rreth dyshimeve se Rusia ka punuar në zgjedhjen e Donald Trumpit...

Shefi i CIA-s, vizitë “blic” në Tiranë, takoi Ramën, Nishanin dhe...

John Brennan, Drejtori i CIA-s ka kryer një vizitë blic në kryeqytetin shqiptar duke takuar të gjithë krerët më të lartë të shtetit për...

Lajmet e fundit