Ballina Etiketimet Dibra

Etiketim: dibra

Alarmante, ja gjendja skandaloze e një prej rrugëve kryesore të Dibrës...

Problemi i deponisë së mbeturinave në qytetin e Dibrës, degradimi dhe djegia e saj e herëpashershme ka kohë që është një shqetësim i madh...

Dibra e Madhe do rikthehet ashtu siç ka qenë, qytet i...

Dibra e Madhe me plot bindje mund të thuhet se është qyteti më i dëmtuar shqiptar në mbi një shekull nga gjithë ndryshimet e...

Sot Dibranët protestuan kundër EVN-së

Si në shumë qytete tjera ditën e sotshme edhe dibranët dolën në protesta kundër EVN-së me një ultimatum dhjetëditor për plotësimin e kërkesave të...

Ali Ahmeti në Dibër: Do i bie tavolinës dhe do ta...

Bashkimi Demokratik për Integrim sonte ka zbarkuar në Dibër. Para të pranishmeve në tubim ka folur edhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, i cili...

Deponia në Dibër kërcënon rëndë shëndetin e qytetarëve

Deponia e qytetit të Dibrës, e cila është vetëm pak metra larg zonave të banimit, vazhdon të jetë një shqetësim i rëndë për banorët. Qytetarët...

Dibër, fillon vaksinim kundër gripit sezonal

Në njësinë e punës në Dibër në Qendrën për shëndet publik-Ohër, në dy ditët e fundit, prej kur filloi vaksinimi kundër gripit sezonal, e...

Lajmet e fundit