Ballina Etiketimet Elmaz fida

Etiketim: elmaz fida

Burri i mërzitur dhe i dëshpëruar nga hallet e jetës i...

Një burrë i mërzitur dhe i dëshpëruar nga hallet e jetës, pyeti një të mençur: ”Kam ardhur tek ti për të të qarë hallin....

Tregim, për ta shkatërruar një qytetërim, shkatërro familjen, arsimin dhe modelet...

Kinezët e lashtë, duke dashur të jetojnë në paqe, vendosën të ndërtojnë murin kinez, i cili do i mbronte nga armiqtë e jashtëm. Ata...

Tregimi mbi nënën e 2 jetimëve që jetonin në një kasolle...

Ajo ishte një grua e ve, nënë jetimësh, nuk kishte ndihmës dhe përkrahës tjetër përveç Zotit. Kujdesi më i madh për fëmijët, ishte dashura,...

Tregimi mbi babain që i ishte afruar vdekja dhe si ua...

Tregohet se një i parë fisi dhe një burrë i moçëm kishte katër fëmijë. Duke ndjerë se ishte afruar goxha me vdekjen, babai i...

Fjala e mirë si pema e mirë, perandori që deklaroi se...

Nga rrëfenjat, thuhet se perandori pers Anshurvan, në kohën e të cilit pati lindur profeti Muhamed a.s, pati deklaruar se kushdo që i thotë...

Tregimi mbi tregtarin që kishte vetëm një djalë

Tregohet se në kohë të lashta, na jetonte një tregtar, i cili kishte vetëm një djalë. Pasi mbushi moshën e pjekurisë, i ati i...

Lajmet e fundit