Ballina Etiketimet Evropa

Etiketim: evropa

Phillips: Të bashkohen territoret etnike të shqiptarëve nëse Evropa i përjashton

Eksperti i çështjeve ballkanike, David Phillips, thotë se Rusia po përpiqet ta fusë Ballkanin brenda sferës së saj të influencës, prandaj Shtetet e Bashkuara...

Musliu: Evropa e painteresuar për shqiptarët, të bashkohen trojet

Kryetari i Këshillit Nacional për Luginën e Preshevës, Jonuz Musliu, ka theksuar se nëse vazhdon kjo gjendje e shqiptarëve në rajon, atëherë duhet të...

Evropa është e papërgatitur për atë që mund të sjellë 2017-a

Sfida e parë është Donald Trampi, që në 20 janar hyn në Shtëpinë e Bardhë si presidenti i ardhshëm amerikan. E dyta është fuqia...

Esat Pasha: Jam gjeneral turk, kam bërë zijafet me serbët në...

Për të janë botuar disa libra dhe studime, por gjithnjë ishte i vendosur ose si patriot i kulluar ose si emblemë e tradhtisë. Ilir...

Lajmet e fundit