Ballina Etiketimet Gjermania

Etiketim: gjermania

Alarmon Gjermania: Shkatërrojeni këtë kukull, mund t’ju spiunojë!

Cayla, kukulla interaktive bëhet e paligjshme në vend, pasi zgjuarsia e saj mund të përgjojë të dhëna personale fshehurazi. Imagjinojeni situatën; nëna që shkatërron kukullën...

Gjermania ofron vende pune për 2017, ja ç’duhet të bëni

Në 2015-ën mijëra vetë u përpoqën të gjejnë me kërkesa për azil një vend pune në Gjermani. Qeveria gjermane krijoi një alternativë. Atë po...

Gjermania presion Greqisë?! Kotzias pas takimit me homologun Steinmeier: Duam integrimin...

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias ka deklaruar në Berlin se vendi i tij dëshiron të zgjidhë problemet me Shqipërinë dhe dëshiron integrimin e...

Ja kushtet për punësim si infermierë të shqiptarëve të Maqedonisë në...

Komuna e Esenit të Gjermanisë tani më zyrtarisht ka pranuar propozim kërkesën e ekspertit shqiptar të infermierisë, Mevaip Beari për pranimin e 100 infermierëve...

Njihuni me azilantin shqiptar që synon Bundestagun gjerman me Merkelin

Kjo është hera e parë në historinë e shtetit gjerman, që një shqiptar do të garojë për tu bërë pjesë e Bundestagut. 46 vjeçari nga...

Lajmet e fundit