Ballina Etiketimet Gjithcka nga sporti

Etiketim: gjithcka nga sporti

Më në fund flet Januzaj: Ky është vendimi im për Kosovën

Kosova apo Belgjika, për herë të parë, Adnan Januzaj, flet për vendimin e tij, dhe këtë e bënë për mediat belge. Ai shpreh synimin e...

Shqipëri-Izrael, agjentët e Mossad “zbresin” në Elbasan

Frika nga ndonjë sulm i mundëshëm terrorist gjatë ndeshjes Shqipëri-Izrael ka bërë që agjentët e shërbimit sekret izraelit, Mossad, të vijnë në Shqipëri për...

Zyrtare: Ronaldo rinovon me Realin

Cristiano Ronaldo është pajtuar me kushtet e Real Madridit për rinovimin e kontratës. Sulmuesi portugez ka vendosur të vazhdoj karrierën e tij te ‘Los Blancos’. Kjo...

Marramendëse, mësoni sa para fiton Bale në sekondë, minutë, orë, ditë...

Real Madridi ka njoftuar se ka rinovuar me Gareth Bale deri në vitin 2022. Rinovimi për gjashtë vitet e ardhshme ‘e mbuloi’ uellsianin me...

Lorik Cana zyrtarisht bëhet trajner

Ka përfunduar kursi “UEFA B” për trajnerët, kursi i 22-të i organizuar nga FSHF që ka bërë liçensimin e shumë trajnerëve. Mes tyre ishte edhe...

PRAPASKENA/ Vidiç kërkoi të shkonte në luftën ndaj Kosovës

Trajneri legjendar i Manchester Unitedit, Alex Ferguson, në autobiografinë e tij ka shkruar se ish-futbollisti serb, Nemanja Vidiç, kishte kërkuar që të shkonte në...

Martohet zv/kapiteni i Tiranës, dasmë në xhami dhe në fushë (FOTO)

Zv.kapiteni bardheblu i Tiranës, Gentian Muça, i jep fund këtë fundjavë beqarisë. 29- vjeçari, idhulli i tifozëve, fanatiksi i ditëve të para, ka tre...

I vënë flakën hotelit në Shqipëri, përjashtohen dy lojtarët gjermanë

Dy futbollistët e Gjermanisë U-19, Vitaly Janelt dhe Idrissa Toure, janë përjashtuar nga ekipi kombëtar pas kanë thyer rregullat gjatë grumbullimit të tyre në...

Emocionuese, Tifozët e Kosovës pushtojnë stadiumin me brohoritje “Shqipëri Etnike” (VIDEO)

Megjithëse në stadiumin “Loro Boriçi” ndeshja Kosovë-Kroaci do të luhet pa simbole kuqezi, tifozët e kanë kompensuar këtë me thirrjet e tyre. Pak pas mbushjes...

U la jashtë kombëtares, ja çfarë shkruan Gashi para ndeshjeve

Lënia e Shkëlzen Gashit jashtë nga ana e Gianni De Biasit për dy ndeshjet e radhës kundër Lihtenshtejnit dhe Spanjës, padyshim që bëri shumë...

Lajmet e fundit