Ballina Etiketimet Gjuhe

Etiketim: gjuhe

Shqiptarëve u mohohet arsimi në gjuhën amtare në Maqedoni (VIDEO)

“Këta 12 nxënës të fshatit Banjicë të komunës Çashkë të Velesit asnjëherë nuk kanë fatin që të mësojnë 36 shkronjat të alfabetit të gjuhës...

Pas 20 vjetësh meshë në gjuhën shqipe do të mbahet në...

Pas më shumë se 20 vitesh besimtarët katolikë do të kenë mundësi të jenë pjesë e meshës në gjuhën shqipe në Katedralen “Zemra e...

Deputetja shqiptare e Parlamentit kroat kërkon institut albanologjie dhe fakultet të...

Në afërsi të qytetit bregdetar Rijeka, dy orë nga kryeqyteti kroat është Crikvenica dhe Sellca. Përgjatë tërë Adriatikut kroat, shqiptarët kanë ardhur 50 vite...

Lajmet e fundit