Ballina Etiketimet Godet

Etiketim: godet

Thaçi godet Hahn’in, thotë se deklaratat e tij janë të nxitura...

Presidenti Hashim Thaçi po akuzon BE’në se ka mungesë të lidershipit dhe vizionit për Kosovën. Sipas Thaçit, deklarimet e fundit të komisionarit europian për zgjerim...

Godet Berlini: Maqedonia në rrezik të madh. Ivanovi menjëherë ta ndaj...

Presidenti Gjorgje Ivanov duhet menjëherë t’ia ndajë mandatin shumicës parlamentare dhe ti jap fund krizës në Maqedoni, kërkoi ministri i Punëve të Jashtme i...

Ministri britanik godet: Maqedonia jo sytë ka Rusia

Ministri britanik për Evropën dhe Ballkanin, Alan Duncan në një intervistë për Alsat-M ka folur rreth situatës aktuale politike në Maqedoni. Sipas tij, nëse...

Zaev godet: Jam i bindur se Gruevski nuk mund të formojë...

“Jam i bindur se Nikolla Gruevski nuk mund të formojë Qeverinë, regjimit i ka ardhur fundi, VMRO me Gruevskin duhet të shkojë në opozitë,...

NATO godet për trenin serb, ja qëndrimi i zëdhënëses

NATO i ka bërë thirrje Beogradit dhe Prishtinë të përmbahen nga acarimi i situatës dhe të nxisin dialogun, për shkak se kjo siç thuhet...

Ushtria turke godet 217 pozicione të ISIS në Siri

Forcat e ushtrisë turke në kuadër të ofensivës "Mburoja e Eufratit" kanë goditur 217 pozicione të organizatës terroriste DEASH, mes të cilave ka pasur...

Aleanca për Shqiptarët godet Gruevskin

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar ndaj gjuhës së përdorur nga ana liderit të VMRO-DPMNE-së para protestuesve të kësaj partie që vazhdojnë ti bëjnë trysni...

Një tërmet godet Maqedoninë

Edhe gjatë vikendit janë regjistruar shumë tërmete si në Ballkan ashtu edhe në Evropë. Këtë mëngjes u dridh toka në Turqi, Itali, ndërsa është regjistruar...

Lajmet e fundit