Zaev godet: Jam i bindur se Gruevski nuk mund të formojë Qeverinë

“Jam i bindur se Nikolla Gruevski nuk mund të formojë Qeverinë, regjimit i ka ardhur fundi, VMRO me Gruevskin duhet të shkojë në opozitë, kjo i është e qartë atyre, edhe pse kanë mandatin. Ne respektojmë afatin deri më 29 janar, kur vetë Gruevski duhet të thotë se nuk ka mundësi për të formuar Qeverinë”, deklaroi sot kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev nga Kumanova.

Në pyetjet për takimet me BDI, Zaev theksoi se kryesisht është biseduar për pozicionet e LSDM dhe BDI, por nuk kanë asgjë konkrete. “Janë paralajmëruar takime të reja dhe atëherë do të ketë qëndrime të precizuara”, ka theksuar Zaev.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu