Ballina Etiketimet Qeveri

Etiketim: qeveri

Reagon Qeveria: Programin artistik për superkupë ka përgatitur VMRO dhe FFM

Dje në Superkupën e Europës, në kuadër të programit kukturor-artistik, kishte pika artistike ku tregohej kultura tradicionale maqedonase dhe jo pika kulturore të shumë...

Gjyqësori në Maqedoni, nën llupën e Qeverisë së Zaevit

Reformat rrënjësore në Gjyqësor, janë një nga prioritetet kryesore të Qeverisë së re, gjë që u paralajmërua edhe nga kryeministri, Zoran Zaev, që në...

Zaev në Kuvend: Do të udhëheq qeveri reformuese

Pas pauzës 1 orëshe e cila vijoi pas fjalimit të kreut të Lidhjes Social Demokratike të Maqedonisë (LSDM), mandatarit Zoran Zaev, në Kuvendin e...

Rebelim në BDI, nuk e duan BESËN në Qeveri?!

BDI nuk e do Lëvizjen BESA që të jetë pjesë e Qeverisë. Nga kjo parti theksojnë jozyrtarisht se janë në gjendje për të siguruar...

Sot takohen BDI-ja dhe LSDM-ja, kalkulimet kanë filluar për qeverinë e...

Ashtu siç paralajëmroi edhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, sot pritet të realizohet takim ndërmjet partisë së tij dhe LSDM-së, në tentimin për të...

LSDM: Po të kishte Qeveri të re, sot do të kishte...

“Po të kishte sot Qeveri të re, ky 1 Maj të gjithë punëtorët do t’i takonte me rrogë minimale prej 12.000 denarë. Dhe ky...

Dorëzohet Dimovski: Pa shqiptarët nuk ka qeveri

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski, gjatë fjalës së tij në Kuvend, ka thënë se pa deputetët shqiptarë LSDM-ja nuk mund të ketë shumicën, ndaj...

Përplasja VMRO-LSDM, zgjedhje apo qeveri të re?

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, ka ritheksuar qëndrimin e tij për mbajtjen e zgjedhjeve për daljen nga kriza politike që po kalon vendi. "Njerëzit ndihen...

Zaev: Maqedonia me qeveri të re më së voni më 15...

Kreu i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev konfirmoi të enjten se është arritur marrëveshje me partitë politike shqiptare lidhur me çështjet...

Veljanoski: Në mesnatë do të kemi Qeveri të re

Ish Kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanoski para selisë së VMRO-DPMNE zbuloi se deri në mesnatë do të jetë e njohur përbërja e qeverisë së...

Lajmet e fundit