Dorëzohet Dimovski: Pa shqiptarët nuk ka qeveri

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski, gjatë fjalës së tij në Kuvend, ka thënë se pa deputetët shqiptarë LSDM-ja nuk mund të ketë shumicën, ndaj dhe sipas tij, LSDM-ja pranoi programin dhe kushtet e Platformës Shqiptare.

Dimovski tha se deputetët e BESëS dhe Zijadin Sela e kanë të qartë se patjetër duhet të diskutohen çështjet e identitetit maqedonas, por shtoi se nuk e di qëndrimin e BDI-së, pasi ata gjithmonë taktizojnë. /albeu.com/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu