Ballina Etiketimet Shqiptaret

Etiketim: shqiptaret

A janë shqiptarët populli më i vjetër në Ballkan? Citimet që...

Shqiptarët janë ndër popujt më të vjetër të Ballkanit dhe Kontinentit Evropian. Pellazgët, Ilirët, arbëreshët, shqiptarët apo albanët siç i quajnë sot mbarë bota...

Reagon Qeveria: Programin artistik për superkupë ka përgatitur VMRO dhe FFM

Dje në Superkupën e Europës, në kuadër të programit kukturor-artistik, kishte pika artistike ku tregohej kultura tradicionale maqedonase dhe jo pika kulturore të shumë...

Skenari serb në Maqedoni për të provokuar luftë me shqiptarët, duhej...

Mentor Mellova/INA Kapja e agjentit serb dhe ish-zëvendëshefit të shërbimit sekret serb BIA, Goran Zhivaljeviq në sallën e Kuvendit të Maqedonisë natën e 27 prillit...

OBRM-PDUKM shënoi 27 vjetorin e themelimit, premtoi mbështetje edhe për shqiptarët

OBRM-PDUKM ditën e djeshme festoi 27 vjetorin e themelimit të saj si parti politike dhe 124 vjetorin nga themelimi i Organizatës. Para anëtarëve të kësaj...

Phillips: Të bashkohen territoret etnike të shqiptarëve nëse Evropa i përjashton

Eksperti i çështjeve ballkanike, David Phillips, thotë se Rusia po përpiqet ta fusë Ballkanin brenda sferës së saj të influencës, prandaj Shtetet e Bashkuara...

Dorëzohet Dimovski: Pa shqiptarët nuk ka qeveri

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski, gjatë fjalës së tij në Kuvend, ka thënë se pa deputetët shqiptarë LSDM-ja nuk mund të ketë shumicën, ndaj...

10 këngët që të gjithë shqiptarët i dinë (VIDEO)

Shqipëria dhe Kosova kanë një gjuhë, mentalitet dhe kanë shumë lidhje njëra me tjetrën. Shumë këngë të njohur shqiptare, shumica prej tyre me motive patriotike,...

E frikshme, shqiptarët mund të katandisen në 1.7 milionë në vitin...

Projeksionet globale mbi popullsinë nga viti 1950 deri në vitin 2100 tregojnë për një rënie drastike të popullsisë shqiptare, sipas të dhënave të Organizatës...

“Shqiptarët e mjerë presin që Europa të vijë sot a nesër...

Më poshtë një përbledhje e thënieve të Faik Konicsë, për Shqipërinë dhe shqiptarët. Sa e sa marrëzi, sa e sa poshtërsi e krime janë bërë...

Ahmeti: VMRO dhe LSDM t’i tejkalojnë interesat partiake. Shqiptarët e bënë...

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti, edhe një herë ka deklaruar se dy partitë maqedonase, duhet të lënë anash interesat partiake, e të mendojnë për...

Lajmet e fundit