Ballina Etiketimet Shqiptaret

Etiketim: shqiptaret

Esat Pasha: Jam gjeneral turk, kam bërë zijafet me serbët në...

Për të janë botuar disa libra dhe studime, por gjithnjë ishte i vendosur ose si patriot i kulluar ose si emblemë e tradhtisë. Ilir...

Maqedonasit përdorin resurset e përbashkëta për të mundur shqiptarët e diasporës

Një nënshtetase e Maqedonisë me banim të përkohshëm në SHBA ka ngelur e çuditur kur është munduar të regjistrohet në aplikacionin on-line të Komisionit...

Pas 13 viteve në pushtet, Ahmeti premton barazi; Thaçi: Patriotizmi i...

Një javë para fillimit të fushatës parazgjedhore partitë kanë filluar që të promovojnë platformat e tyre. Lideri i BDI-së Ali Ahemeti në intervistën e...

Analistët: Tani ka opsion për shqiptarët e Maqedonisë

Shqiptarët në këto zgjedhje parlamentare kanë më shumë opsione dhe nuk janë të detyruar që të zgjedhin më pak të keqin nga dy të...

Ja kush është kreu i grupit shqiptar të arrestuar për përkrahje...

Ergys Falsia është njëri nga të 4 shqiptarët e arrestuar për terrorizëm gjatë një operacioni të zhvilluar në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni. 30-vjeçari është pikërisht...

Malazezi më i urryer në Serbi: Flet për origjinën shqiptare, të...

Serbia kundërshton vendimin e Vatikanit, përkatësisht të Papa Françeskut, që kryepeshkopi i dikurshëm i Zagrebit, Alojzije Stepinacit, të shpallet i shenjtë. Reagimet më të...

Ish komandanti i xhandarmerisë serbe në burg ka frigë nga Shqiptarët

Ish komandanti i xhandamerisë serbe, gjenerali i pensionuar Bratislav Dikiq po qëndron i arrestuar në Malin e Zi, dhe është dëgjuar nga gjykata për...

“Arena”:Partitë e reja shpresë për shqiptarët

Ardhja në shprehje e partive të reja si Lëvizja Besa, LR PDSH, Uniteti dhe dy krahët e RDK-së vetëm rrisin shpresën dhe mundësinë e...

Shpëtim Pollozhani: Nuk jemi shqiptarë të Maqedonisë, jemi shqiptarë të Shqipërisë...

Shpëtim Pollozhani i Shoqatës e të Burgosurve Politikë në Maqedoni, në profilin e tij në Facebook ka rikujtuar se si mediat e Shqipërisë kohë me...

Habit Vuçiç: Shqiptarët janë njerëz të besës

“Shqiptarët janë njerëz të besës, prandaj duhet punuar me ta“. Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç, ka vlerësuar lart shqiptarët si karakter, duke kërkuar nga biznesmenët serbë...

Lajmet e fundit