Ballina Etiketimet Shqiptaret

Etiketim: shqiptaret

Deklarata e rrezikshme e gazetarit maqedonas për shqiptarët: Do ketë gjakderdhje...

Gazetari maqedonas, Milenko Nedelkovski në një shkrim me titull “Porosi deri te VMRO”, shprehet se ditën e dielë, kur do zhvillohen zgjedhjet parlamentare në...

SKANDAL: Në tubimin e Aleancës për Shqiptarët në Tetovë, sulmohen gazetarët

Një incident ka ndodhur gjatë tubimit të sontëm të Aleancës për Shqiptarët në sallën e sporteve të Shkollës së Mesme Mjekësore. Në momentin kur fliste...

EUROPOL publikon emrat e shqiptarëve më të kërkuar

EUROPOL ka publikuar sot listën e 24 personave më të kërkuar, ku i pari është një shqiptar, i cili shoqërohet edhe nga dy të...

Ngrihet flamuri grek në Himarë: T’i dëbojmë shqiptarët! (FOTO)

Vetëm një ditë pasi ministri grek i Mbrojtjes, Panos Kammenos, veshur me rrobën ushtarake, paralajmëroi zyrtarisht Shqipërinë “të mos guxojë të sfidojë Greqinë”, zgjidhet...

Kombet më inteligjente në botë: shqiptarët prijnë në Ballkan

Një studim i kryer në më shumë se 80 vende të botës, ka nxjerrë rezultate interesante, ndërsa ajo që është më e rëndësishme në...

Menduh Thaçi: PDSH do të iniciojë ligje për amnisti ndaj shqiptarëve

Represioni shtetëror që u bëhet shqiptarëve në Maqedoni, ndalet vetëm me ligjet e amnistisë. Kështu deklaroi lideri i PDSH-së, Menduh thaçi, para banorëve të...

Edi Rama: Stabiliteti i Maqedonisë, kyç edhe për rajonin. Shqipëria me...

Në prag të zgjedhjeve të dhjetorit, jemi shumë të interesuar për stabilitetin dhe për progresin sa më të madh dhe sa më të qëndrueshëm...

Shkollat serbe në Kosovë: Me planprograme të Serbisë dhe tekste përbuzëse...

Në territorin e Kosovës, funksionojnë 102 shkolla të nivelit të ulët dhe të mesëm të arsimit, të cilat punojnë sipas planprogrameve serbe. Kjo e...

Thaçi: T`i themi stop kamxhikut të Ali Ahmetit ndaj shqiptarëve (VIDEO)

Në videon e poshtme do shihni një fjalim të kryetarit të Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thacit, i cili u drejtohet shqiptarëve duke u thënë...

Sela: Shtet binacional dhe barazi për shqiptarët (VIDEO)

Koalicioni Aleanca për Shqiptarët ka mbajtur konventën promovuese të partisë në qytetin e Gostivarit, ku kanë marrë pjesë krerët e tre partive LR-PDSH-së, RDK-së...

Lajmet e fundit