Sela: Shtet binacional dhe barazi për shqiptarët (VIDEO)

Koalicioni Aleanca për Shqiptarët ka mbajtur konventën promovuese të partisë në qytetin e Gostivarit, ku kanë marrë pjesë krerët e tre partive LR-PDSH-së, RDK-së dhe Unitetit.

Në fjalën e tij, para të pranishmëve Zijadin Sela ka thënë tha se ky koalicion angazhohet për barazinë e plotë të shqiptarëve në Maqedoni.

“Në asnjë moment nuk do të tërhiqemi nga shteti bi nacional ose barabarësi e tërësishme ose ne shqiptarët këtu do i bëjmë me federatë.

Ne nuk do të lejomë që dikush tjetër ta bëjë zyrtare gjuhen e cila ka zbritur nga zoti vetë gjuhen shqipe do e bëjmë ne që jemi lidhur me aleancë për shqiptarët me përgjegjësi për dhe për gjenerata që do të vijnë nesër”, tha ndër të tjera kreu i LR-PDSH, Zijadin Sela. /albeu.com/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu