Ballina Etiketimet Shtet

Etiketim: shtet

Maqedonia, nga shtet me media jo të lira, në shtet me...

Pozita dhe trajtimi që u bëhen mediave në Maqedoni shpeshherë kanë qenë në qendër të vëmendjes dhe janë trajtuar nga organizatat ndërkombëtare, duke e...

Ky shtet e ndalon në mënyrë kategorike rrahjen e fëmijëve

Prindërit në Francë nuk kanë më të drejtë që të rrahin fëmijët, pasi një ligj i ri që ndalon dënimin fizik hyri në fuqi...

Ahmeti: Shteti binacional nuk është pjesë e dokumentit nga Tirana

Ahmeti i është përgjigjur pyetjeve të Nova Tv nëse një pjesë e kërkesave si kusht për koalicionimin në Qeverinë e re janë për shtet...

“Nuk do të lejojmë shtet binacional, ky është shtet unitar”

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, në fjalimin e tij vjetor deklaroi se ky ishte viti i përvjetorëve të ndritshme të cilat ishin...

Zaev: Nuk ka shtet pa u zbardhur “Monstra” dhe “Kumanova”

“Nuk mund të jemi shtet deri sa nuk merret vesh e vërteta për masakrën e “Smillkovës”, të zbulohet e vërteta për vdekjen e Martin...

Sela: Shtet binacional dhe barazi për shqiptarët (VIDEO)

Koalicioni Aleanca për Shqiptarët ka mbajtur konventën promovuese të partisë në qytetin e Gostivarit, ku kanë marrë pjesë krerët e tre partive LR-PDSH-së, RDK-së...

Lajmet e fundit