Ballina Etiketimet Shqiptaret

Etiketim: shqiptaret

Flamuri i Shqipërisë valëvitet në mes të Beogradit, zemërohen serbët

Ky veprim i ka zemëruar serbët, pasi është parë si provokim nga ana e tyre. Por mediat serbe i kanë qetësuar banorët e Beogradit...

Zekiri: Më 11 dhjetor u pengua Gruevski, që të mos luaj...

Zgjedhjet e fundit në Maqedoni janë tema e sotme e emisionit “Arena” nga Dritan Hila në Ora News. Deputeti me origjinë shqiptare në radhët e...

Zekiri: Duke votuar për LSDM-në, shqiptarët kanë shkruar historinë

Ish gazetari Muhamed Zekiri, ka komentuar për agjencinë “Anadolu” zhvillimin e ngjarjeve të fundit në lidhje me zgjedhjet e parakohshme në Maqedoni. “Ia ka vlejtur...

Krijimi i qeverisë, vinë kërkesat e para nga blloku shqiptar (VIDEO)

Rezultatet përfundimtare u shpallën si dhe emrat e deputetëve të ardhshëm në Kuvendin e Maqedonisë, këto ditë nisin bisedat dhe kërkesat a para mes...

Pse u bë LSDM kaq popullore te shqiptarët për vetëm 2...

Pse u bë LSDM kaq popullore te shqiptarët për vetëm 2 vjet? (Foto) Autori: Lajmi.net Lajme, Politikë, Rajoni16:38, 12 December 2016 Ashtu edhe siç pritej, Lidhja...

Zeka: Dështimi i BDI-së i bëri shqiptarët e Maqedonisë ta votojnë...

Gazetari i njohur nga Kosova, Milaim Zeka, në profilin e tij në Facebook ka komentuar zgjedhjet në Maqedoni dhe ka shënuar arsyet pse shqiptarët...

Reuters: Shqiptarët vendimtarë për Qeverinë e re në Maqedoni

“Partia e drejtuar nga Nikolla Gruevski ka fituar 37.96 për qind të votave, ndërsa Zoran Zaev 36.65 për qind, referuar rezultateve që komisioni i...

Bebe Rexha u dhuron një mesazh të bukur shqiptarëve (FOTO)

Ylli Beba Rexha duket se nuk harron asnjëherë kombin e saj. Ajo shpesh herë u referohet me fjalë shqip fansave të saj shqiptarë. Kësaj rradhe ajo...

Sela: Shqiptarët më 11 dhjetor do ta dënojnë BDI-në

Aleanca për Shqiptarët para pak minutash ka mbajtur tubimin qendror në seshin “Skenderbeu” në Çair të Shkupit. Pas prezentimit të kandidatëve për deputetë dhe...

Shqiptarët: I shërbenin një regjimi, e në tjetrin shpallnin e vrisnin...

Në ditë e frikshme të gjyqeve, kur dënimet me vdekje jepeshin me kaq pasion e egërsi, Aranit Çela dhe prokurorë e gjykatës së tjerë...

Lajmet e fundit