Ballina Etiketimet Shqiptaret

Etiketim: shqiptaret

Pesë shqiptarët më të rrezikshëm (FOTO)

Policia e Shqipërisë vazhdon të kërkojë 709 persona, të cilët kanë kryer vepra të ndryshme penale, duke filluar nga prodhimi e shitja e narkotikëve,...

Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1916, 1926, 1936…...

Viti 2016 ishte një vit i pështjelltë, jo veç për Kosovën, po për krejt botën. Derisa para 100 vitesh bota ishte në luftë, por...

PARIS/ Ja surpriza që mahniti shqiptarët mbrëmjen e Vitit të Ri

Parisi kishte rezervuar një surprizë të bukur për të gjithë shqiptarët kudo që ndodhen. Në foton ne fjale është Harku i Triumfit, në murin e...

Shasivari: Aleanca për Shqiptarët e para e lansoi idenë e bashkëpunimit...

Jeton Shasivari, profesor universitar, analist politik dhe njohës i mirë i politikës në vend në emisionin debativ politik “Çumu” ku i ftuar ishte edhe...

Gruevski heq dorë nga mandati, qeverinë do ta bëjë Zaevi me...

VMRO-DPMNE pritet të heqë dorë nga formimi i qeverisë, për shkak të refuzimit të partive shqiptare që të bëjnë koalicion me ta, kanë deklaruar...

Për kë do votojnë shqiptarët në Tearcë?

"Është e vështirë të parashikohet se cilit do t'ia japin votën shqiptarët në rivotim kur dihet se partitë e tyre nuk mund të marrin...

Ambasada amerikane lajm të mirë për shqiptarët: Ja kush mund të...

Me rastin e festave të fundvitit, ambasada e SHBA­ve në Tiranë jep një lajm të mirë: seksioni konsullor do t’i lejojë aplikantët shqiptarë për...

Zgjidhet deputet në Mqedoni, një i dënuar në Hagë për krime...

Në zgjedhjet e fundit parlamentare, nga radhët e partisë së Gruevskit doli deputet edhe një i dënuar për krime lufte kundër shqiptarëve në konfliktin...

Zbulohet misteri, ja sa i gjatë ishte Gjergj Kastriot Skënderbeu

Kur është fjala për ato personalitete që kanë lënë shumë gjurmë në histori, kureshtja njerëzore kërkon të mësojë për ta edhe gjëra dhe detaje...

Basha porosi Ahmetit që shqiptarët të jenë pjesë e qeverisjes maqedonase...

Kryetari i Partisë Demokratike në Shqipëri , Lulzim Basha i ka sugjeruar kryetarit të BDI-së ,Ali Ahmetit që shqiptarët të jenë pjesë vendimtare e...

Lajmet e fundit