Ballina Etiketimet Shqiptaret

Etiketim: shqiptaret

Shqiptarët gjejnë “zgjidhjen” për çmimin e lartë, naftë kontrabandë nga Maqedonia...

Fiks Fare ka denoncuar sot futjen e naftës kontrabandë nga Maqedonia. Shqiptarët e kanë gjetur zgjidhjen për të përballuar çmimin e lartë të naftës në...

Musliu: Evropa e painteresuar për shqiptarët, të bashkohen trojet

Kryetari i Këshillit Nacional për Luginën e Preshevës, Jonuz Musliu, ka theksuar se nëse vazhdon kjo gjendje e shqiptarëve në rajon, atëherë duhet të...

“Çmenden” mediat serbe: Shqiptarët duan sërish luftë, por…

Shqiptarët duan sërish luftë. Këto janë kryetitujt e shtypit serb. Shkrimet plotësuese janë se 80 për qind e heroinës dhe drogës në Evropë eksportohet...

Një Kushtetutë jugosllave për shqiptarët në Maqedoni

Shumë njerëz, profesorë, intelektualë, etj, flasin për Kushtetutën e vitit 1974 të ish-Jugosllavisë dhe të shteteve e krahinave përbërëse të saj, e cila sipas...

“Shqiptarët në Maqedoni, faktor përcaktues për stabilitetin”

Ministri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka deklaruar sot se shqiptarët në Maqedoni, si një popullsi shtet-formuese janë qartazi faktor përcaktues...

Shqiptarët as 5 % në kompanitë private T-Mobile, EVN, One-Vip dhe...

Shqiptarët nuk janë as 5 për qind të punësuar në kompanitë e njohur publike, por edhe në sektorin bankar, informon INA. Kjo përqindje është...

Sondazhi ku BESA mundi BDI-në, Zeqirija Ibrahimi: kjo dihet! Hall, simpatia...

Një ditë pas publikimit të anketës së televizionit maqedonas Telma mbi rejtingun e partive politike në Maqedoni, me ç‘rast Lëvizja BESA si një parti...

Greqia me dorë të hekurt, dëbon më shumë shqiptarë sesa afrikanë

Burime zyrtare nga policia greke bëjnë me dije se10.129 shqiptarë janë dëbuar për 2016. Edhe ky vit ka filluar me kthimin e shqiptarëve emigrant...

Sheshel: Shqiptarët do ta sulmojnë veriun e Kosovës, Serbia të reagojë

Lideri radikal serb, Vojisllav Sheshel ka thënë sot se shqiptarët planifikojnë sulm të armatosur në katër komunat veriore të Kosovës në kohën gjatë vizitës...

”Shqiptarët e kanë Shqipërinë, e fituan Kosovën, mos vallë duhet t’ua...

Kongresi Botëror Maqedonas (KBM) apelon deri te LSDM-ja dhe OBRM-PDUKM-ja që të arrijnë një marrëveshje pajtimi dhe bashkimi gjithmaqedonas, përballë Platformës shqiptare, përcjell Telegrafi...

Lajmet e fundit