Ballina Etiketimet Gruevski

Etiketim: gruevski

Liria e Gruevskit, Jankulloskës dhe Janakieskit “në duart” e Gjykatës së...

Deri në fund të kësaj jave Gjykata e Apelit duhet të vendosë për ankesat e PSP-së për mosshqiptim të masës së paraburgimit për të...

Gruevski: VMRO-ja shumë shpejtë do të kthehet në pushtet

LSDM-ja erdhi në pushtet pa ndihmë të qytetarëve, me ndihmë të jashtme, ndërsa tani po vijnë zgjedhjet lokale dhe pengesë të vetme e kanë...

‘Filloi me Kroacinë, pastaj me Gruevskin, tani e ka radhën…!’

Nga Spartak Ngjela Vala antikorrupsion mbërriti në Shkup: Prokuroria Speciale e Maqedonisë nxorri dje mandatin e arrestit për ish kryeministrin e Maqedonisë, Nikola Gruevski. l. Erdhi shumë...

Ende nuk ka vendim zyrtar për Gruevskin

Gjykata Penale në Maqedoni ka marrë vendim që të mos ketë masë të paraburgimit për ish-zëvendëskryeministrin për Çështje Ekonomike Vlladimir Peshevski, ish-ministren e Kulturës...

Lajm i keq për Gruevskin, Katica e Fatimja e lënë pa...

Avokati Nikola Dodevski për herë të parë nga fillimi i punës së Speciales nuk do të mund ta mbrojë Nikola Gruevskin dhe kryesinë e...

Pas rënies së Gruevskit, ja si duket “mercedesi” i tij 600...

Ministri i Punëve të Brendshme i Maqedonisë, Oliver Spasovski ashtu edhe siç premtoi kryeministri Zoran Zaev, sot prezantoi para gazetarëve mercedesin e Nikolla Gruevskit...

Gruevski fillon lojën opozitare

VMRO-DPMNE vlerëson se LSDM-së i interesojnë vetëm masat populiste dhe jo projektet të cilat japin rezultate afatgjate. “Kjo qeveri nuk është reformuese por anti-reformuese. Qeveria...

Gruevski u largua drejt Gjermanisë (FOTO)

Ish kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski sot është parë në Köln të Gjermanisë. Siç shihet ai është bashkë me familjen në një qendër tregtare....

Gruevski: Rreziku i “Deklaratës së Tiranës” nuk ka kaluar

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski deklaroi ditën e sotme se rreziku i të ashtuquajturës “Deklaratës së Tiranës” nuk ka kaluar dhe se qytetarët duhet...

Filharmonia e re zhduki gjurmët e Xhamisë Ibni Pajko në Shkup,...

Lideri i VMRO-së ka marr mundin që me pompozitet ta bëjë në mënyrë ekskluzive hapjen e Objekti i ri i Filarmonisë së Maqedonisë me...

Lajmet e fundit