Ballina Etiketimet Gruevski

Etiketim: gruevski

Deputeti i Bundestagut: Gruevski ose do të përgjigjet për korrupsion ose...

Gruevski personalisht është ndoshta një viktimë e ndonjë klike rreth tij, por unë do të doja të këshillojë: ai ndoshta, shpejt ose më vonë,...

Gazeta austriake: Ivanov po mban vendin në një lojë shahu (FOTO...

Përmes një analize për situatën në Maqedoni, të titulluar “Maqedonia i thotë lamtumirë Evropës” gazeta austriake ‘Der Standard’ shkruan se presidenti maqedonas George Ivanov...

Gruevski: Shteti është sulmuar. Ja cfarë kërkon

Shteti është sulmuar, është e nevojshme që populli ta mbrojë, sepse nëse realizohet plani i liderit të opozitës, Zoran Zaev, shteti mund të mos...

VMRO-DPMNE dhe Gruevski si u involvuan në Kosovë dhe Shqipëri, ja...

Partia VMRO-DPMNE viteve të fundit ka qenë e involvuar në Kosovë dhe Shqipëri, përmes institucioneve të saj diplomatike dhe me misione të caktuara që...

Media austriake paralajmëron përçarjen e partisë së Nikola Gruevskit, ja çfarë...

Nga demonstratat kundër të drejtave të reja për shqiptarët në Maqedoni bëhet fjalë për përleshje mes ndjenjave autoritare dhe liberale, shkruan “Der Standard”. Në protestat...

Misioni i SHBA-së në OSBE: Jemi të zhgënjyer nga Ivanovi, kërkojmë...

“Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të zhgënjyer që presidenti Ivanov refuzoi t’u ofrojë mundësi për të formuar Qeverinë e re përfaqësuesit që kanë...

Kurthi i Nikolla Gruevskit

Fillimi i fundit i një regjimi totalitar Selim Iljazi Jemi të indinjuar dhe të neveritur nga retorika mashtruese, hipokrite dhe arrogante e politikanëve, diplomatëve, propagandistëve, protestuesve...

Gruevski ende e përmend “fituesi me fituesin”

“Maqedonasit janë të frustuar pasi që BDI do t’i largohet parimit që jemi marrë vesh më herët, pra fituesi me fituesin të formojë Qeveri”,...

Deputeti shqiptar: “Kriza politike në Maqedoni përfundon vetëm nëse Gruevski dorëhiqet”

Deputeti Aldo Bumçi ka thënë sot se kriza politike në Maqedoni mund të zgjidhet vetëm nëse lideri i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski jep dorëheqjen. Bumçi, gjatë...

Skenari i Ahmetit dhe Gruevskit, qeveria e vjetër deri në vjeshtë!

Derisa partitë politike po vazhdojnë konsultimet për qeverinë e re, kabineti i qeverisë së vjetër vazhdon të funskionoj me të gjitha beneficionet të cilat...

Lajmet e fundit