Ballina Etiketimet Gruevski

Etiketim: gruevski

Ivanov nuk ia jep mandatin Zaevit, parlamenti formon shumicën dhe zgjedh...

Pas dështimit të Nikolla Gruevskit për formimin e Qeverisë së re në Maqedoni, presidenti Ivanov është vënë në lëvizje për zgjidhjen se kujt duhet...

Koalicioni gjerman qeveritar pret formimin e shpejtë të Qeverisë me Gruevskin...

“Presim formim të shpejtë të Qeverisë së re të Maqedonisë nën drejtimin e Nikolla Gruevskit”, deklaroi sot Tobias Zek, deputet në Bundestagun gjerman të...

Qëndrimi i Aleancës për Shqiptarët rreth bisedimeve VMRO-BDI

Aleanca për Shqiptarët i ndjek me vëmendje të veçantë bisedimet mes BDI-së dhe VMRO-së, me këtë rast rikujtojmë BDI-në se pjesëmarrja “pa kushte” në...

Edhe pesë ditë për Gruevskin, partitë qëndrime të ndryshme për formimin...

Edhe pse ditë kanë mbetur nga afati për të formuar Qeverinë e re, mandatin për të cilën e ka ish kryeministri Nikolla Gruevski. Partitë...

Gruevski nuk heq dorë nga formimi i Qeverisë së re me...

VMRO-DPMNE-ja nuk heq dorë nga negociatat me BDI-në për formimin e qeverisë së re, pavarësisht se zyrtarisht thonë se nuk lëshojnë pe nga qëndrimet...

Me Gruevskin ose Zaevin, me kë do shkojë Ahmeti, çfarë thonë...

Qytetarët japin mendimet se me cilën parti do të ndodhë koalicioni qeverisës. Disa prej tyre thonë se kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti do të...

Zaev godet: Jam i bindur se Gruevski nuk mund të formojë...

“Jam i bindur se Nikolla Gruevski nuk mund të formojë Qeverinë, regjimit i ka ardhur fundi, VMRO me Gruevskin duhet të shkojë në opozitë,...

Partia e Gruevskit i quan rrënim të rendit kushtetues kërkesat e...

Formimi i qeverisë së re të Maqedonisë nga VMRO DPMNE, duket i pamundur bazuar në qëndrimin e saj të fundit ku përjashton çdo mundësi...

Gruevski merr mbështetje nga partia e tij për formimin e Qeverisë

Komiteti Qendror i OBRM-PDUKM ka pranuar përfundimet e mbrëmshme të Komitet Ekzekutiv dhe i dha mbështetje të plotë kryetarit dhe mandatarit Nikolla Gruevski, për...

Sela: Nuk do të takohem kurr me Gruevskin, derisa…

Lideri i LR-PDSH-së, Ziadin Sela tha se nuk do ta pranoj ofertën e Nikolla Gruevsit deri sa ai nuk u kërkon falje shqiptare dhe...

Lajmet e fundit