Ballina Etiketimet Shkup

Etiketim: shkup

Arrestohet një person me iniciale të njëjta me Mijallkovin, a është...

Gjykata Penala ka shqiptuar masën e paraburgimit prej 30 ditëve edhe për dy të dyshuar për sulmin në Kuvend më 27 prill. “Gjatë ditës së...

Reagon Qeveria: Programin artistik për superkupë ka përgatitur VMRO dhe FFM

Dje në Superkupën e Europës, në kuadër të programit kukturor-artistik, kishte pika artistike ku tregohej kultura tradicionale maqedonase dhe jo pika kulturore të shumë...

OBRM-PDUKM shënoi 27 vjetorin e themelimit, premtoi mbështetje edhe për shqiptarët

OBRM-PDUKM ditën e djeshme festoi 27 vjetorin e themelimit të saj si parti politike dhe 124 vjetorin nga themelimi i Organizatës. Para anëtarëve të kësaj...

Aksident i rëndë në autostradën Shkup-Tetovë

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në autostradën Shkup-Tetovë. Një veturë ka devijuar rrugën duke i shkatërruar edhe rrethojat mbrojtëse që ndajnë dy...

Plaçkitje me thika në pikë të ditës në Shkup, gruas ia...

Grabitet një grua në bul. “Shën Klimenti i Ohrit” në Shkup nga dy persona të panjohur të cilët me kërcënim me thikë nga çanta...

Borisov: Ja kush mu lajmërua natën e 27 prillit nga Shkupi

Kryeministri bullgar Bojko Borisov ka theksuar se natën e 27 prillit atij i janë paraqitur në telefon kryeministri aktual Zoran Zaev, lideri i VMRO-DPMNE,...

Blindohet Shkupi, regjim i veçantë për lëvizje

Regjim i veçantë për lëvizja do të hyjë në fuqi sot nga ora 15:00 në pjesën afër stadiumit “Telekom Arena” në Shkup, pasi sonte...

Zaev në Kuvend: Do të udhëheq qeveri reformuese

Pas pauzës 1 orëshe e cila vijoi pas fjalimit të kreut të Lidhjes Social Demokratike të Maqedonisë (LSDM), mandatarit Zoran Zaev, në Kuvendin e...

Filharmonia e re zhduki gjurmët e Xhamisë Ibni Pajko në Shkup,...

Lideri i VMRO-së ka marr mundin që me pompozitet ta bëjë në mënyrë ekskluzive hapjen e Objekti i ri i Filarmonisë së Maqedonisë me...

Zyrtare: Kriminelët që sulmuan Selën akuzohen për vrasje

Prokuroria Themelore Publike njofton se deri në këtë moment janë identifikuar dy persona të involvuar në sulmin e deputetit Ziadin Sela, gjatë ngjarjeve në...

Lajmet e fundit