Ballina Etiketimet Zaev

Etiketim: zaev

Reagon Qeveria: Programin artistik për superkupë ka përgatitur VMRO dhe FFM

Dje në Superkupën e Europës, në kuadër të programit kukturor-artistik, kishte pika artistike ku tregohej kultura tradicionale maqedonase dhe jo pika kulturore të shumë...

LR-PDSH sot mban Kuvendin Qendror, vendime edhe për bashkëqeverisjen me Zaevin

LR-PDSH e udhëhequr nga Ziadin Sela sot do të mbaj Kuvendin qendror ku do të ketë prurje të reja në këtë parti, por edhe...

Zaev paralajmëron qëndrim neutral në raport me anëtarësimin e Kosovës në...

Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare thonë se Maqedonia në asnjë mënyrë nuk guxon të mbaj qëndrim neutral në raport me Kosovën, ashtu siç ka theksuar...

Ja çfarë thotë Zaev pas takimit me Zhbogar

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev brenda godinës së qeverisë ka realizuar takim me ambasadorin e BE-së në Maqedoni Samul Zhbogar. Pas takimit Zaev ka deklaruar...

Kryeministri Zaev mesazh kryeministres Mej: Maqedonia e gatshme të ndihmojë kundër...

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev i dërgoi telegram ngushëllimi kryeministries britanike Tereza Mej dhe qytetarëve të Mbretërisë së Bashkuar të...

Gjyqësori në Maqedoni, nën llupën e Qeverisë së Zaevit

Reformat rrënjësore në Gjyqësor, janë një nga prioritetet kryesore të Qeverisë së re, gjë që u paralajmërua edhe nga kryeministri, Zoran Zaev, që në...

Rama porosi edhe për Zaevin dhe qeverinë e re

Pas krijimit të qeverisë së re në Maqedoni, kryeministri shqiptar, Edi Rama ka aktualizuar cështjen e të drejtave të shqiptarëve në këtë shtetë, njofton...

Zaev tregon rrjedhën e bisedimeve me Lëvizjen BESA (VIDEO)

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev ka folur për Al Jazeera për Qeverinë e re të Maqedonisë ku ka thënë se me BDI-në dhe me...

Zaev: Nesër nuk do të dorëzohet propozimi për formim të Qeverisë...

“Edhe optimistët më të mëdhenj nuk mund të presin që nesër të dorëzohet në Kuvendin e Maqedonisë propozimi për formim të Qeverisë”, kështu u...

Kushtet e para të Zaevit për Ahmetin, ja çfarë kandidatë për...

Lideri i LSDM, Zoran Zaev ka parashtruar kushtin e parë për kreun e BDI-së, Ali Ahmeti sa i përket kandidatëve për ministra. Ky kusht...

Lajmet e fundit