Ballina Etiketimet Greket

Etiketim: greket

Si kurrë mëparë, grekët duartrokasin Shilegovin pasi ky i fundit u...

Dy kryetarët e qyteteve, të Shkupit dhe Athinës, Petre Shilegov dhe Jorgos Kaminis pas takimit të sotëm në Athinë, dhanë porosinë për bashkëpunim, ndërtimin...

Janullatos: Grekët pinin kafe kur shqiptarët u mblidhnin ullinjtë (VIDEO)

Kryepeshkopi i Kishës Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë Anastas Janullatos dënon ashpër luftën në Siri, ndërsa ngre pikëpyetjet e tij se këtë luftë nuk e...

A po ia shet Basha grekëve PD-në e Himarës?

Dega e PD-se ne bashkinë e Himarës sipas informacionit nga anëtarë të sajë ne baze është lajmëruar nga qendra se do te zhvilloje zgjedhjet...

30 fëmijë, nën 3 vjeç të masakruar në një shtëpi në...

Burimet historike të historianëve, dëshmitarëve okularë dhe ushtarakëve grekë janë të tejmbushura me prova dhe dëshmi të masakrës që përjetuan shqiptarët e Çamërisë. Gjithmonë...

Rama “çmend” sërish grekët: Në Athinë flitej shqip (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama u mbajtuar një fjalim të gjatë sot në Kuvend duke iu kthyer përgjigje siç tha ai, atyre që u shqëtësuan nga...

Lajmet e fundit